ایجاد تنوع در انتخاب محصول در ووکامرس

با سلام به دوستان وردپرسی. در این مطلب می خواهیم افزونه ای را به شما دوستان معرفی کنیم که به شما امکان ایجاد تنوع در انتخاب محصول در ووکامرس را میدهد. شما که صاحب وبسایت فروشگاهی می باشید چه راه هایی را برای جذب مشتری انجام می دهید؟ برخی مواقع این روش‌ها بسیار ریز و مهم می باشند.

تنوع در انتخاب محصول در ووکامرس

کار سختی نیست! تنها باید چند نمونه از محصول خود را برای انتخاب مشتری قرار دهید. تنوع در انتخاب محصول در ووکامرس می‌تواند در رنگ، اندازه، مدل و… باشد. مثلا در یک فروشگاه لباس می‌توانید رنگ‌بندی، سایزبندی، طرح‌های متفاوت و امثال این‌ها را برای انتخاب مشتری قرار دهید. زمانی که مشتری شما احساس کند تعداد انتخاب بیشتری دارد، حتما از شما راضی خواهد بود.

روشی که ما برای این کار به شما پیشنهاد می دهیم استفاده از افزونه ای است که در ادامه معرفی می کنیم که با استفاده از آن به راحتی تنوع در انتخاب محصول در ووکامرس را محیا می‌کنید.

افزونه WooCommerce Variation Swatches

افزونه شما که صاحب وبسایت فروشگاهی هستید برای جذب مشتری چه می‌کنید؟ آیا روش‌هایی را برای این منظور در نظر گرفته‌اید؟ گاهی این روش‌ها بسیار ریز هستند اما همین موارد کوچک اتفاقات بزرگی را خلق می‌کنند. یک پیشنهاد دوستانه برای شما دارم، آن هم اینکه همیشه برای جذب مشتری به عوامل خارج از محصولات و فروشگاه خود فکر نکنید! منظورم چیست؟ آیا می‌دانید با تنوع در انتخاب محصول می‌توانید بسیار موفق عمل کنید؟ رعایت این موضوع بسیار اساسی و مهم است و قادر است فروشگاه شما را از بقیه فروشگاه‌ها جلو بیندازد. اما چگونه تنوع در انتخاب محصول در ووکامرس را امکان‌پذیر سازیم؟ تنوع در انتخاب محصول در ووکامرس کار سختی نیست! کافی‌ست چند نمونه از محصول خود را برای انتخاب مشتری قرار دهید. تنوع در انتخاب محصول در ووکامرس می‌تواند در رنگ، اندازه، مدل و… باشد. مثلا در یک فروشگاه لباس می‌توانید رنگ‌بندی، سایزبندی، طرح‌های متفاوت و امثال این‌ها را برای انتخاب مشتری قرار دهید. زمانی که مشتری شما احساس کند دستش باز در انتخاب باز است، مطمئنا رضایت خاصی از شما احساس می‌کند. حال این‌کار را چگونه انجام دهیم؟ افزونه جالبی را برایتان انتخاب کردیم که به راحتی تنوع در انتخاب محصول در ووکامرس را محیا می‌کند. افزونه WooCommerce Variation Swatches

ویژگی های افزونه:

  • کار کردن با محصولات متفاوت.
  • برای همه محصولات به صورت نمایش سریع کار می‌کند.
  • فعال کردن ویژگی برای تصاویر انتخابی
  • فعال کردن ویژگی برای رنگ‌های انتخابی
  • فعال کردن ویژگی‌ برای برچسب، متن و دکمه‌های انتخابی
  • تنظیم ویژگی‌ها در سطح جهانی
  • سازگار با قالب‌ها و افزونه‌ها
  • و…

مراحل نصب و راه‌اندازی

جهت نصب افزونه اولین کار باید افزونه را از لینک موجود در پایان مطالب دانلود کنید و بعد به قسمت افزونه‌ها رفته و روی گزینه افزودن کلیک می‌کنیم; بعد افزونه مورد نظر را نصب و فعال می‌کنیم. بعد از آن گزینه‌ای با عنوان Swatches Settings در پیشخوان نمایش داده می‌شود که دارای تب‌های متفاوتی می باشد. تنها دو بخش ابتدایی برای نسخه رایگان است که به بررسی آن می‌پردازیم.

Simple

مراحل نصب

Enable Tooltip: در این بخش می‌توانید راهنمای ویژگی‌های هر محصول را فعال کنید. تنها باید گزینه را علامت بزنید.
Enable Stylesheet: فعال کردن شیوه‌نامه پیش‌فرض
Shape style: نوع نمایش هر ویژگی برای محصول 

Advanced

وی پی نگار

Clear on Reselect: حذف ویژگی‌ انتخابی جهت انتخاب مجدد آن‌ها
Ajax variation threshold: آستانه تغییر برای هر ویژگی ، از عدد ۱ تا ۳۰ می‌توان انتخاب کرد.
Attribute behavior: نوع نمایش ویژگی‌ها
Attribute image size: نحوه نمایش تصویر ویژگی‌های محصول و مشخص کردن اندازه‌های آن

ویژگی‌ها در ووکامرس

حال برای اینکه بتوانیم تنوع در انتخاب محصول در ووکامرس ایجاد کنیم، پس از اعمال تغییرات بالا باید به سراغ ویژگی‌ها در محصولات برویم.

وی پی نگار

مشاهده می کنید که نوع ویژگی‌ها را افزوده که می‌توانید انتخاب نمایید. ما به ترتیب هر کدام را تست می‌کنیم.

Colorانتخاب رنگ

در این قسمت رنگ محصول را وارد کردیم و نوع انتخاب را روی color یا همان ویژگی رنگ گذاشتیم. حال با کلیک روی گزینه ” پیکربندی شرایط و مقررات” باید آیکون رنگی را مشخص کنیم.

انتخاب رنگ

مشاهده می کنید که می‌توان نام رنگ را بعلاوه رنگ مورد نظر را از پالت رنگی مشخص کرد. به همین ترتیب برای تنوع در انتخاب محصول در ووکامرس، هر چند رنگی که از محصول دارید را وارد کنید. و در نهایت من ویژگی‌های رنگی زیر را ایجاد کردم:

رنگ ها

یک تصویر کوچک از رنگ انتخابی در سمت راست ایجاد شده است.

Image

افزودن تصویر

در این بخش می‌توانید تصویر بیافزایید و با تصاویر امکان تنوع در انتخاب محصول در ووکامرس ایجاد کنید. به هر تعداد برای محصولات خود می‌توانید این ویژگی را بیافزایید. در نتیجه این تصویر نیز در کنار انتخاب‌های شما خواهد آمد:

افزودن محصول

Button

این قسمت هم کاملا ساده و مانند افزودن ویژگی است که می‌توان آن‌ها را اضافه کنید.

حال سراغ صفحه یکی از محصولات می‌رویم تا ویژگی‌ها را روی آن تست کنیم. پس با ما همراه باشید.

افزودن ویژگی‌ها به محصول

به صفحه یکی از محصولات رفته و از قسمت اطلاعات محصول روی بخش ویژگی‌ها کلیک کنید تا تصویری مطابق زیر را ببینید:

افزودن ویژگی

مشاهده می کنید که دقیقا ویژگی‌هایی که افزودیم در این بخش وجود دارند. حال هر کدام را انتخاب کنیم به احتمال زیاد باید رنگ‌بندی، مدل و انواع آن را تایید کنیم.همه ویژگی ها

در این مرحله حتما گزینه “استفاده برای متغیرها” را انتخاب کنید. حال باید به بخش متغیرها مراجعه کنیم…

متغیرها

متغیرها

برای همه متغیرهای خود قیمت و موجودی انبار را تنظیم نمایید.

نتیجه نهایی

نتیجه‌ای که برای محصول نمایش داده می شود مانند تصویر زیر است:

نتیجه

بنابراین می‌توانید امکان تنوع در انتخاب محصول در ووکامرس را برای مشتریان خود ایجاد کنید. ما در این مطلب به صورت پیش‌فرض این گزینه‌ها را ایجاد کردیم که فقط به شما نمایش دهیم. شما می‌توانید با دقت و حوصله کافی گزینه‌های انتخابی خود را ایجاد کنید.

امیدوارم این مطلب برایتان مفید بوده باشد. منتظر پیشنهادات و انتقاداتتون هستیم 🙂

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *