افزونه woo checkout field editor pro

افزونه ای که امروز به شما معرفی می کنیم افزونه woo checkout field editor pro می باشد. با استفاده از این افزونه شما می توانید فیلدهای دلخواه به صفحه پرداخت در ووکامرس بیافزایید. زمانی که مشتری از فروشگاه اینترنتی شما خریدی را انجام می‌دهد، مسلما باید مراحلی را طی کند تا سفارش او ثبت شود. صفحه ای که همه اطلاعات مربوط به مشتری از او سوال می‌شود،  صفحه پرداخت در ووکامرس نامیده می شود.
برخی از مواقع می خواهیم تعدادی از فیلدها را حذف کنیم یا فیلدی جدید اضافه کنیم. مثلا زمانی که محصولات مجازی می‌فروشیم نیازی به فیلد آدرس نداریم، پس می توانیم آن را حذف کنیم.

صفحه پرداخت در ووکامرس

صفحه پرداخت در ووکامرس یا woocommerce checkout یک مرحله در خرید می باشد که از کاربران اطلاعاتی را دریافت می‌کند و بلافاصله او را به درگاه پرداخت منتقل می‌کند. این اطلاعات برای شما بسیار ضروری است.
در صورتی که محصولی فیزیکی می‌فروشید باید اطلاعات نام و نام خانوادگی، شماره تماس، آدرس و… را داشته باشید تا بتوانید محصول مورد نظر مشتری را برای او ارسال کنید.
در صورتی که محصول مجازی می‌فروشید باز هم باید اطلاعات نام و نام خانوادگی، ایمیل و… را داشته باشید تا بدانید چه شخصی محصول را خریداری کرده و اینکه محصول باید به چه ایمیلی ارسال شود.

حال اگر بخواهیم آن را سفارشی‌سازی کنیم می‌توانیم با کمک افزونه woo checkout field editor pro این عملیات را امکان‌پذیر سازیم.

افزونه woo checkout field editor pro

افزونه woo checkout field editor pro

برای نصب این افزونه باید ووکامرس بر روی وردپرس نصب باشد. پس از آن اولین کار افزونه ر از لینک موجود در پایین مطالب دانلود کنید و بعد افزونه را نصب و فعال کنید. بعد از فعال‌سازی گزینه‌ای با عنوان “Checkout Form” به زیرمنوی ووکامرس افزوده می‌شود. با کلیک روی آن به صفحه‌ای انتقال داده می شوید که تمامی اطلاعات فعالی صفحه پرداخت در ووکامرس آنجا مشاهده می‌شود.

Checkout form

Checkout form

در تصویر بالا مشاهده می‌کنید که فیلدهایی برای صفحه پرداخت در ووکامرس وجود دارد. این فیلدها به سه بخش فیلدهای صورتحساب(billing fields)، فیلدهای حمل و نقل (shipping fields) و فیلدهای اضافی (additional fields) تقسیم می‌شود.

با سه دکمه موجود در بالا با نام‌های Add field یعنی افزودن فیلدی جدید، remove یعنی حذف، enable یعنی فعال کردن و diable یعنی غیر فعال کردن، می‌توانیم عملیاتی را بر روی فیلدها اجرایی کنیم.
همچنین در سمت چپ با کلیک بر روی دکمه Edit می‌توان هر کدام از فیلدهای صفحه پرداخت در ووکامرس را ویرایش کرد.

Add fields

همان‌طور که گفتم برای این منظور بر روی دکمه add fields آبی رنگ در بالای صفحه کلیک می‌کنیم…Add fields

اطلاعات را در جدولی که باز می‌شود تکمیل کرده و فیلد مورد نظر را بیافزایید.
به همین روش به راحتی می‌توانیم فیلدهای صفحه پرداخت در ووکامرس را حذف، اضافه و ویرایش کنیم.

امیدوارم این مطلب برایتان مفید بوده باشد. منتظر پیشنهادات و انتقاداتتون هستیم  🙂

 

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *