استفاده از json وردپرس

با سلام به همراهان همیشگی وی پی نگار. افزونه ای که در این مطلب به شما معرفی می کنیم برای استفاده از json وردپرس می باشد. در صورتی که عادت به جستجو در مخزن  وردپرس داشته باشید مطمئنا افزونه ی json وردپرس را دیده اید. اما احتمالا چون متوجه عملکرد آن نشده اید به سادگی از آن رد شده اید. افزونه ی json وردپرس که با عنوان JSON API برای وردپرس وجود دارد ویژگی هایی دارد که بهتر است بدانید. اول از همه بهتر است دنبال معنی و مفهوم اصلی آن باشیم و بعد ارتباط آن با وردپرس را تعیین کنیم.

JSON API چیست؟

JSON مخفف واژه ی javaScript Object Notation است که اطلاعات سبکی را مبادله می کند. با این کار به افراد کمک می کند تا اطلاعات خواندن و نوشتن را ساده تر درک کنند. همینطور به زبان ماشین کمک می کند تا تجزیه و تحلیل ساده تری داشته باشد.
JSON API می تواند به عنوان یک ابزار کاربردی برای شما کار کند. با بکار بردن کنوانسیون به اشتراک گذاشته شده، شما می توانید بهره وری خود را افزایش دهید و قالبی کلی بکار ببرید. همچنین می توانید بر روی اینکه از چه مسائلی در نرم افزار شما وجود دارد متمرکز شوید.

json وردپرس

json وردپرس با استفاده از افزونه ی JSON API شما را قادر می سازد تا محتوای وردپرس را با بکار بردن پروتکل Http بازیابی و دستکاری نمایید. json وردپرس سه هدف پایه را دنبال می کند:

  • ایجاد محیطی ساده و سازگار با سطح خارجی
  • ایجاد محیطی پایدار و مانا در سطح داخلی
  • فعال کردن گونه های جدیدی از افزونه ها در وردپرس

json وردپرس افزونه ای می باشد که در موزه ی هنر مدرن برای وبلاگ های داخلی و خارجی ایجاد شد. در عوض برای اجرای دوباره آن به سمت وردپرس و قالب های وردپرس آمد.
JSON API سطح دسترسی لازم را برای کار با محتوا و پذیرفتن دیدگاه ها ایجاد می کند.

جهت نصب این افزونه باید به پیشخوان وردپرس رفته و افزونه وردپرس API را نصب کرده و بعد آن را فعال کنید. بعد از قسمت تنظیمات با گزینه ی JSON API مواجه می شوید.

استفاده از json وردپرس

همانطور که می بینید در آن بخش های مختلفی وجود دارد که می توانید با فعال کردن هر قسمت فعالیت خاصی را انجام دهید. مثلا ما قسمت posts را فعال میکنیم.

بعد در نوار آدرس مرورگر خود آدرس زیر را وارد نمایید:

با اینکار باید یک کد که به اصطلاح به آن Nonce code می گویند دریافت کنید. مثل تصویر:

استفاده از json وردپرس

این کد در واقع می تواند ارزش و صحت را برای وبسایت شما تایید کند. پس از دریافت آن می توانید با قرار دادن آن در آدرس نوشته ها اطلاعات کامل نوشته، دسته، برگه و… را دریافت نمایید.

امیدوارم این مطلب برایتان مفید بوده باشد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *