افزونه Ultimate Category Excluder

همانطور که همه ما می دانیم دسته‌‌ها از جمله اعضای مهم برای یک وبسایت می باشند که دارای نقش کاربردی می باشند، که هم برای شما راهنما هستند و هم برای کاربران. ما جهت گروه بندی مطالب وبسایتمان و جای دادن آن در دسته‌های مختلف عملیات دسته‌بندی را انجام می‌دهیم. در وردپرس هم این اقدام با استفاده از دسته‌ها در بخش نوشته انجام می‌شود.
در برخی مواقع دیگر شما می‌خواهید دسته‌ای را برای صفحه خاصی از جمله صفحه اصلی، فید سایت، بایگانی و بخش جستجوها حذف کنید. اما سوالی که ایجاد می شود این است که چگونه باید این عملیات را انجام داد؟ برای این که ما بتوانیم این کار را به سادگی انجام دهیم پیشنهاد می کنیم از افزونه ای استفاده کنید که در ادامه به شما معرفی می کنیم. پس در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

حذف دسته‌بندی در وردپرس

پیش از معرفی افزونه، اول دلایل استفاده از این افزونه را به شما دوستان بیان می کنیم.
تصور کنید ما دسته‌ای را برای تبلیغات و رپورتاژهای وبسایت در نظر می‌گیریم. مسلما این دسته تنها برای بخش تبلیغاتی سایت است و نیازی ندارد نمایش داده شود. بنابراین می‌توانیم آن را از قسمت های اصلی وبسایتمان حذف کنیم و این کار کاملا منطقی می باشد.

افزونه Ultimate Category Excluder

افزونه Ultimate Category Excluder

افزونه ای که به شما معرفی می کنیم افزونه Unlimited category excluded می باشد. با استفاده از این افرونه می‌توانیم امکان حذف دسته‌بندی در وردپرس را برای صفحات دلخواه فراهم کنیم.

نصب و راه اندازی افزونه

اولین کار باید افزونه را از لینک موجود در پایان مطالب دانلود کنید و بعد آن را در مسیر افزونه‌ها نصب و سپس فعال می‌کنیم. بعد از فعال‌سازی گزینه‌ای با عنوان “Category Excluder” نمایش داده می‌شود. با کلیک بر روی آن به صفحه مورد نظر برای حذف دسته‌بندی در وردپرس منتقل می شویم. در این صفحه همه دسته‌بندی‌های شما موجودند و آماده برای ماندن یا حذف شدن!

نصب و راه اندازی

با انتخاب هر دسته آن را از صفحه مورد نظر حذف خواهید کرد. یعنی دیگر در آن صفحه با چنین دسته‌ای رو به رو نمی‌شویم. در نهایت بر روی دکمه Update کلیک کنید.

امیدوارم این مطلب برای شما مفید بوده باشد. منتظر پیشنهادات و انتقاداتتون هستیم 🙂

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *