افزونه Sucuri Scanner

امروزه امنیت چه در دنیای واقعی و چه در دنیای مجازی بسیار مهم می باشد، ولی این موضوع در دنیای مجازی پیچیده تر می باشد. هنگامی که شما وبسایتی را ایجاد می کنید، در کنار توجه به طراحی منحصر به فرد آن و توجهی که به کاربران و مشتریان خود دارید باید به فکر ایمنی آن هم باشید.
جهت ایجاد امنیت در وردپرس، افزونه های زیادی در وی پی نگار معرفی شده است. قدرتمندترین آنها افزونه wordfence security وردپرس می باشد. در این مطلب هم می خواهیم یکی دیگر از این افزونه ها را معرفی نماییم.

برقراری امنیت در وردپرس با Sucuri Scanner

امنیت

این افزونه برای برقراری امنیت در وردپرس شامل مجموعه ابزارهای امنیتی فوق العاده ای می باشد، که شامل نظارت یا همان مانیتورینگ، تشخیص نرم افزارهای مخرب، ممیزی ورود به سیستم و سخت شدن امنیت می باشد.

نصب و راه اندازی افزونه

مثل همه افزونه های وردپرس، جهت نصب این افزونه اولین کار باید آن را از لینک موجود در پایان مطالب دانلود کرده و بعد به پیشخوان وردپرس رفته و افزونه را در مسیر معین بارگذاری و فعال نمایید. بعد از فعال کردن افزونه پیامی برای ساخت و دریافت API KEY دریافت می کنید که در ابتدای پیشخوان وردپرسی شما نمایش داده شده و مانند تصویر پایین می باشد:

نصب

با کلیک بر روی دکمه ی ” Generate API Key” می توانید آن را به مرجع مورد نظر وصل کرده و فعال کنید، تا امکان برقراری امنیت در وردپرس ایجاد شود.

امنیت

 

با زدن دکمه ی گفته شده پنجره پاپ آپی مانند تصویر بالا نمایش داده می شود که شما می توانید اطلاعات مربوط به ایمیل و دی ان اس سایت خود را ببینید. بعد روی دکمه ی انتهایی و آبی رنگ “Proceed” کلیک نمایید، تا عملیات فعال سازی شروع شود. بعد از انجام این کار افزونه فعال شده و به داشبورد مربوط به آن انتقال داده می شوید.

Sucuri security

داشبورد

مشاهده می کنید که این افزونه شامل قسمت های زیادی می باشد. در حقیقت می توان گفت به طور کامل به همه بخش ها سرک می کشد و امکان برقراری امنیت در وردپرس را به صورت کامل بر عهده دارد. در ادامه به بررسی بخش های این افزونه می پردازیم.

Dashboard

داشبورد

 

در این بخش که داشبورد و پیشخوان افزونه محسوب می شود، همه اتفاقات، ارورها و… را می توانید ببینید. مشاهده می کنید که در بخش پایین همه موارد را با تاریخ، آدرس آی پی، یوزنیم و پیام خطا نمایش داده می شود.

Malware Scan

اسکن

 

در این قسمت شما می توانید کل وبسایت خود را اسکن کنید. با اینکار می توانید مشکلات و ارورهای موجود در وبسایت خود را پیدا کرده و آنها را رفع کنید. یک اسکن کامل وبسایت باعث ایجاد امنیت در وردپرس می شود.

Firewall

فایروال

 

این بخش همانطور که از نامش معلوم است، فایروال افزونه می باشد. یعنی دیوار آتش! این بخش نقش محافظت از سایت را برعهده دارد، و از یک قسمت تشکیل شده که هر کدام مشخص هستند و فعالیت ویژه ی خود را در برقراری امنیت در وردپرس انجام می دهند. با دقت در این قسمت متوجه می شوید که روند کار این بخش دقیقا مانند کامپیوتر خودتان می باشد.

Hardening

این قسمت مختص بروز رسانی ها وسط دسترسی ها است، که می توانید بر اساس نیاز و خواسته ی خود آن ها را فعال یا غیر فعال کنید. تلاش کنید در هر بخش دقت کافی را به کار ببرید تا مشکلی پیش نیاید.

Post Hack

هک

 

در این بخش تعدادی کلید های امنیتی وجود دارند، که شما می توانید آنها را بکار ببرید. فقط برای استفاده از اینها باید اطلاعات کافی داشته باشید، که چگونه و در کدام قسمت به کار برده شوند.

Last logins

در این قسمت آخرین ورود ها به وسیله کاربران را نمایش می دهد. البته همراه با اطلاعات دقیق و کامل مثل نام کاربری؛ تاریخ ورود، شماره آی پی و…
همینطور می توانید ورود مدیران و کاربران بلاک شده و … را هم ببینید.

Settings

در قسمت تنظیمات افزونه تب های متفاوتی وجود دارند، که در مورد اقدامات قبلی می باشند. شما می توانید همه موارد گفته شده را از این قسمت  اول تنظیم کرده و بعد روی آنها کارهای مورد نظر خود راانجام دهید.

Site info

همه اطلاعات مربوط به وبسایت شما، ارور لاگ های موجود، فایل های در دسترس، جداول موجود و … در اینجا نمایش داده می شود و شما می توانید از کل سایت خود باخبر شوید.

امیدوارم این مطلب برایتان مفید بوده باشد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *