تمام افرادی که دارای وبسایت می باشند با کلمه کلیدی یا عبارت کلیدی و تاثیر آن در افزایش امتیاز و رنک گوگل آشنایی دارند. و ممکن است افراد تصور کنند در صورت استفاده از کلمه کلیدی در مقالات به صورت تکراری، می توانند امتیاز بیشتری به دست بیاورند. ولی این طرز فکر کاملا اشتباه می باشد. استفاده از کلمه کلیدی در مطالب فقط یک‌بار جایز است. ما در این مطلب از وی پی نگار می خواهیم به دلیل این که چرا استفاده از کلمه کلیدی در مطالب فقط یک‌بار جایز است بپردازیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

بکار بردن کلمه کلیدی در مطالب

بکار بردن کلمه کلیدی در مطالب فقط یکبار درست می باشد. یعنی در صورتی که کلمه کلیدی “بهینه‌سازی وبسایت” را بکار می برید، فقط می توانید آن را در یک مطلب به کار برده و در مطالب بعدی از آن استفاده نکنید. این خود باعث کسب امتیاز منفی خواهد شد.
این امر با کمک افزونه Yoast SEO امکان‌پذیر است زیرا به شما تذکر می‌دهد که از کلمه کلیدی قبلا استفاده کرده‌اید یا نه.

با مقالات خود رقابت نکنید

کیورد

دلیل استفاده یکبار از کلمه کلیدی این است که ما نمی خواهیم با مطالب وبسایت خود وارد رقابت شویم. در صورتی که گوگل متوجه این موضوع باشد به شما امتیاز منفی خواهد داد. وقتی شما بیش از یکبار از یک کلمه کلیدی استفاده می کنید یعنی به گوگل می‌گویید که هر دو مقاله من برای کاربران مهم است و باید در جایگاه اول قرار گیرد در حالیکه این امر غیرممکن است و کارتان را مشکل می‌کند.

شما باید یک مقاله با کلمه کلیدی قدرتمند و محتوایی بهینه داشته باشید تا جزء ۱۰ گزینه برتر در نتایج گوگل باشید. در صورتی که یک کلمه کلیدی باعث کسب امتیاز شما نشده لطفا بار دوم اصلا از آن استفاده نکنید. حتی همان مقاله قبلی را هم ویرایش کرده و ساختار کلمه کلیدی را تغییر دهید.

رتبه بندی برای کلمه کلیدی مورد نظر

keyword

در صورتی که بخواهید در کلمه کلیدی که هدف اصلی وبسایتتان را مشخص می‌کند رتبه خوبی کسب کنید باید چه کرد؟
تصور کنید شما صاحب یک فروشگاه لباس هستید و می‌خواهید بر روی کلمه کلیدی “لباس بچگانه” تمرکز نمایید ولی در صورتی که بخواهید همه نوشته‌های وبسایت را براساس این کلمه بهینه‌سازی کنید، استراتژی درستی نمی باشد. و راه حل مناسب تنها جستجو است. باید در گوگل در این حوزه جستجو کنید تا بتوانید عبارات کلیدی متفاوتی را یافته و براساس آن‌ها مقالاتی را تنظیم نمایید. این‌گونه استفاده از کلمه کلیدی در مطالب به صورت درست و بهینه انجام می‌شود.

بهبود ساختار وبسایت

قدم دیگر برای کسب رتبه در گوگل و بکار بردن کلمه کلیدی در مطالب این است که اطمینان حاصل کنید که ساختار محتوا درست و بی نقص می باشد. بنابراین باید مطالب زیادی را با ساختار استاندارد تهیه کنید که هر کدام به نوعی روی کلمه کلیدی منحصر به فردی تمرکز کنند. بکار بردن کلمه کلیدی در مطالب به صورت متفاوت اصلا کار سختی نمی باشد. می‌توانید همان “لباس بچگانه” را در نظر گرفته و به صورت گسترش یافته از آن استفاده کنید. مثلا “انواع لباس بچگانه” ، “متقاضیان لباس بچگانه” و… .

امیدوارم این مطلب برایتان مفید بوده باشد. منتظر پیشنهادات و انتقاداتتون هستیم  🙂

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *