لینک شکسته

با سلام به همراهان همیشگی وی پی نگار. در این مطلب می خواهیم در مورد پیوندهای شکسته شده و حل مشکل آن‌ها در وردپرس مطالبی را داشته باشیم. همانطور که میدانید شکسته شدن لینک‌ها در وبسایت زمانی ایجاد می شود که محتوایی جا به جا شود یا آدرسی تغییر کند و امکان ریدایرکت یا انتقال به آدرس جدید برایش امکان پذیر نباشد. در این مواقع خطای ۴۰۴ یا عدم یافتن صفحه مورد نظر به شما نمایش داده می شود. و نمایش این خطا باعث از دست رفتن رنک و امتیاز شما توسط گوگل شده و دشمن سرسخت برای جذب کاربران می‌باشد. و ما امروز تصمیم گرفتیم روش های مبارزه با پیوندهای شکسته شده در وردپرس را به شما معرفی کنیم که هم بتوانید آن‌ها را در وبسایت خود پیدا کنید و هم مشکل را حل کنید.

پیوندهای شکسته شده در وردپرس

یافتن پیوندهای شکسته شده در وردپرس کار ساده ای نمی باشد و شما نمی‌دانید به چه تعداد پیوندهای شکسته شده در وردپرس دارید. اما این باعث نمی‌شود این پیوندها را به حال خود رها کنید بلکه باید با دقت و روش‌هایی آن‌ها را پیدا کرده و مشکل را حل نمایید. در ادامه توضیح خواهیم داد که چگونه آن ها پیدا کرده و مشکل را برطرف کنیم. پس  در ادامه با ما همراه باشید…

پیدا کردن پیوندهای شکسته

ساده ترین روش برای حل این مشکل استفاده از Google webmaster Tools می باشد. در صورتی که آن را برای وبسایت خود تنظیم کرده باشید، همه چیز برایتان ساده است و می‌توانید با مراجعه به آن و وارد شدن به حساب کاربری خود به قسمت Crawl>> Crawl Errors>>Not Found بروید تا لینک‌هایی که شکسته شده‌اند و به خطای ۴۰۴ در وبسایتتان منجر می‌شوند را ببینید:

پیوند های شکسته

مشکلی که در اینجا وجود دارد پیدا کردن همه خطاهای ۴۰۴ موجود در سایت می باشد که با کمک این ابزار به سادگی انجام شد. مرحله بعد تلاش برای از بین بردن پیوندهای شکسته شده در وردپرس می باشد.

حل مشکل لینک‌های شکسته شده

اولین کاری که باید انجام دهیم این است که ببینیم کدام یک از این لینک‌ها باید به کلی حذف شود و کدام باید ریدایرکت شود.

تعدادی از قوانین ساده در انتقال آدرس قدیمی به آدرس جدید

  • وقتی که آدرس مطلبی با خطای ۴۰۴ مواجه می‌شود باید آن را به آدرس جدید منتقل یا ریدایرکت کرد.
  • در صورتی که لینک مطلبی که دیگر وجود ندارد را بیابید و مطلبی مشابه با آن در سایت باشد می‌توانید به آن مطلب ریدایرکت کنید.
  • در صورتی که مطلبی از سایت شما حذف شده اما آدرس آن با خطای ۴۰۴ مشاهده می‌شود باید تصمیم به حذف کامل صفحه بگیرید تا دیگر با چنین خطایی رو به رو نشوید.

انتقال آدرس و ریدایرکت کردن برای مقابله با پیوندهای شکسته شده در وردپرس کار مشکلی نمی باشد زیرا افزونه‌های وردپرس به شما کمک می کند و این مشکل را برطرف می‌کنند.

جلوگیری از ایجاد لینک‌های شکسته

زمانی که برای یک بار پیوندهای شکسته شده در وردپرس را از بین بردید، دیگر نمی خواهید چنین صفحاتی را در سایتتان مشاهده کنید و چنین مشکلی داشته باشید. وقتی یک بار این تغییر مسیر را انجام دادید لطفا دیگر کاری به آدرس آن نداشته باشید و بار دیگر تغییر ایجاد نکنید مگر با آگاهی دقیق!

 

امیدوارم این مطلب برایتان مفید بوده باشد. منتظر پیشنهادات و انتقاداتتون هستیم  🙂

 

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *