فایل منیجر

همه ما زمانی که می خواهیم وردپرس را نصب و راه‌اندازی کنیم، مستقیما به هاست مراجعه می‌کنیم. برخی هم از طریق اتصال FTP کار خود را انجام می‌دهند. در تغییرات بعدی می توانیم در پیشخوان وردپرس کارمان را انجام دهیم.
مزیت این کار این است که مثلا شما فردی را به عنوان مسئول فنی استخدام کرده‌اید، ولی نمی‌خواهید تمامی اطلاعات را در اختیار او قرار دهید. در این صورت برای مدیریت فایل‌ها در وردپرس راه ساده‌تری هست. شما می توانید از افزونه File Manager استفاده کنید. این افزونه نمایی از پنل هاست را در وردپرس شما شبیه‌سازی می‌کند.

مدیریت فایل‌ها در وردپرس

افزونه File Manager وظیفه مدیریت فایل‌ها در وردپرس را برعهده دارد. این افزونه امکان ویرایش، حذف، بارگذاری، دانلود و کپی کردن فایل‌ها و فولدرها را برای شما در پیشخوان وردپرس ایجاد می‌کند. در حقیقت بدون مراجعه به هاست می‌توان در همان وردپرس هر عملیاتی که مدنظرتان هست را انجام دهید. در ادامه با ما همراه باشید…

افزونه File Manager

مدیریت فایل ها

برای نصب افزونه اولین کار باید افزونه را از لینک موجود در پایان مطالب دانلود کنید. بعد به مسیر افزونه‌ها رفته و افزونه مربوطه را نصب و فعال‌ نمایید. پس از فعال‌سازی گزینه‌ای با عنوان “WP مدیر فایل” در پیشخوان نمایش داده می‌شود.

مدیر فایل

در ادامه به بررسی هر کدام از آن‌ها می‌پردازیم.

WP مدیر فایل

مدیر فایل

در تصویر مشاهده می کنید، همه فایل‌ها و فولدرهایی که در هاست برای وردپرس ایجاد شده در این قسمت وجود دارد. نوار ابزار بالای این جدول امکان عملیات مدیریت فایل‌ها در وردپرس را به شما می‌دهد. ویرایش، حذف، اضافه، ذخیره و… .

تنظیمات

بخش تنظیمات این افزونه فقط یک تصویر است که تنظیمات را در نسخه پرمیوم نشان داده است. در نسخه پرمیوم آن امکان تعیین سطح دسترسی وجود دارد و می‌توان برای سایر کارمندان وبسایت این بخش را غیرفعال کرد و فقط به یک شخص نسبت داد.

Root Directory

دایرکتوری

از این بخش روت هاست شما مشخص می‌شود. همچنین می‌توانید آن را تغییر دهید.

 

 

 

امیدوارم این مطلب برایتان مفید بوده باشد. 🙂

 

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *