همه ما می دانیم که مهمترین گزینه‌ در تولید محتوا نوشتن عنوان می باشد. عنوان مطلب هم برای کاربران و هم برای موتورهای جستجو بسیار مهم می باشد. بنابراین همواره باید تلاش کنیم تا عنوان جالبی برای محتوای خود انتخاب کنید، زیرا عنوان مناسب اولین فرصت شما برای نگه داشتن کاربر است.
در صورتی که از افزونه Yoast SEO استفاده می‌کنید، حتما مشاهده کرده‌اید که یک عنوان مطلب را داریم و یک عنوان برای سئو که از ما می‌خواهد آن را با کمک کلمه کلیدی بهبود بخشیم. در این مطلب از وی پی نگار می خواهیم در مورد تفاوت تگ h1 و عنوان سئو در وردپرس مطالبی را بیان کنیم، و این که چگونه می توان این دو را بهبود بخشید. پس در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

تفاوت تگ h1 و عنوان سئو در وردپرس

هر دو شامل فیلدهای مجزایی می باشند که یکی در ابتدای مقاله شما قرار می‌گیرد و بسیار مهم می باشد و دیگری در فیلدی که در افزونه سئو وجود دارد. عنوانی که در ابتدا و به صورت عنوان مقاله شما قرار می‌گیرد باید به صورت تگ H1 باشد (بزرگ‌ترین تیتر یا Heading).

 

در یک وبسایت استاندارد این بخش به عنوان تگ H1 در نظر گرفته می‌شود. حال برای یافتن عنوان سئو اسکرول کنید و فیلد عنوان سئو یا Seo title را در افزونه بیابید.عنوان سئو

عنوان سئو باید به گونه‌ای نوشته شود که کلمه کلیدی در اول قرار بگیرد و آن را تا جایی ادامه دهید که نوار پایین آن سبز شود. این عنوان در موتورهای جستجو نمایش داده می‌شود و به کاربر کمک می‌کند تا در زمان جستجو گزینه مورد نظر را انتخاب کرده و بر روی آن کلیک نماید.

عنوان مطلب و عنوان سئو

نکته ای که وجود دارد این است که لزومی ندارد عنوان مطلب با عنوان سئوی شما یکی باشد. عنوان محتوای شما برای افرادی می باشد که وبسایتتان را می‌شناسند و هر روز از آن بازدید می کنند، ولی عنوان سئو متعلق به افرادی می باشد که در گوگل جستجو کرده و به محتوای شما دست پیدا می کنند. پس هیچ‌گونه شناختی از آن ندارند و وبسایتتان را هنوز ندیده‌اند. پس تفاوت تگ h1 و عنوان سئو در وردپرس در اینجا کاملا مشخص می باشد. در صورتی که بخواهیم برتری بر این دو بدهیم، می‌توان گفت عنوان سئو بسیار مهم می باشد چون قرار است کاربران زیادی را به سمت وبسایتتان جذب نماید.

آیا حتما باید عنوان سئو با عنوان مطلب متفاوت باشد؟

ضرورتی برای این کار وجود ندارد. ما برای اینکه بتوانیم کلمه کلیدی خود را در ابتدا بیاوریم گفتیم که کمی باید عنوان سئو را جا به جا کرد. البته در صورتی که کلمه کلیدی در ابتدا نباشد، افزونه خود به شما اعلام می‌کند که این کار را انجام دهید.

روش ویرایش عنوان :

از دو روش : قالب عنوان و به صورت جداگانه در هر پست.

جهت تنظیم ظاهر عنوان سئو می‌توانید به تنظیمات افزونه yoast seo رفته از قسمت ظاهر جستجو>> انواع محتوا را مشخص کنید.

مطالب

با همین روش برای برگه‌ها و محصولات خود هم می‌توانید این قسمت را سفارشی‌سازی نمایید. با استفاده از این بخش در پست‌های شما چنین حالتی نمایش داده می‌شود و شما می‌توانید با کلیک بر روی آن عنوان سئوی خود را وارد نمایید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *