15 روش افزایش سئوی وردپرس

برخی مواقع افراد سایتی را ایجاد می کنند و شروع به گسترش آن می کنند ولی بعد از گذشت زمان متوجه می شوند که کاربری به سمت وبسایتشان جذب نمی شود. این موضوع باعث ناامیدیشان می شود. در این مواقع اهمیت بخش دیگری با عنوان SEO برای وبسایت مشخص می شود. بسیار خوب اشکالی ندارد، این همه فعالیت کردیم این هم امتحان می‌کنیم. ولی انجام این کار به سادگی امکان پذیر نمی باشد.
حال وبسایت ما وردپرسی است و برای بهینه‌سازی آن افزونه حرفه‌ای Yoast SEO سر و صدایی کرده که هر کاربر کمی با وردپرس آشنا باشد آن را نصب می‌کند. اما آیا این تمام کاری است که باید صورت گیرد؟
در ادامه تیم وی پی نگار ۱۵ روش مهم افزایش سئوی وردپرس را به طور کاملا شکفت انگیز برای شما دوستان بیان میکند.

افزایش سئوی وردپرس

تمامی افرادی که در زمینه سئو فعالیت می کنند می دانند که SEO یک دریای عمیق و بی پایان است. اما این نباید شما را بترساند زیرا شما نیز در حد موفقیت خود می‌توانید روش‌های افزایش سئوی وردپرس را امتحان کنید. امیدوارم شما نیز با این ۱۵ روش بتوانید قدمی محکم برای بالا بردن وبسایت خود بردارید.

۱- انتخاب سرویس‌دهنده هاست مناسبانتخاب سرویس‌دهنده هاست مطلوب

سرعت بارگذاری وبسایت اولین موردی است که باید به فکر آن باشید. در صورتی که وبسایتی با سرعت قابل قبول داشته باشید، کاربران همیشه راضی هستند و از طرفی این موضوع باعث کسب رتبه خوبی از گوگل می شود. اگر بخواهیم به طور دقیق به شما بگوییم، وبسایتی داشته باشید که در ۱٫۵ ثانیه کاملا بارگذاری شود. چنانچه اینگونه نیست با سرویس‌دهنده هاست خود تماس بگیرید و موضوع را اطلاع دهید.

در صورت عدم رفع مشکل، بهتر است سرویس خود را عوض کنید!

۲- ایجاد وبلاگ برای وبسایت خود

هر سایتی که ایجاد می کنید حتما برای افزایش سئوی وردپرس، وبلاگی برای آن در نظر بگیرید. ساختاری را برای آن در نظر گرفته و برایش محتوا تولید نمایید تا در گوگل ایندکس شود و امتیاز کسب کنید. تنها موردی که باید در نظر داشته باشید تنظیم درست پیوند یکتا می باشد. با این کار دیگر مطالب دچار خطای ۴۰۴ در وردپرس نخواهند شد و همگی به خوبی نمایش داده می‌شوند.

۳- تغییر ساختار پیوند یکتا از حالت پیش‌فرض

 

همانطور که می دانید وردپرس آیدی را برای پیوند یکتای پست‌ها بکار می برد. متاسفانه چنین چیزی از نگاه گوگل پسندیده نمی باشد. گوگل می خواهد کلمه کلیدی شما را در نامک نوشته مشاهده کند و اینگونه به شما رتبه دهد. حتما آن را تغییر دهید و به نوع دیگری تبدیل کنید که تمایل دارید.

۴- نصب افزونه نقشه سایت با فرمت xml.

حتما برای مطالب وبسایتتان از یک افزونه برای ایجاد نقشه سایت استفاده کنید. یکی از روش های باارزش در افزایش سئوی وردپرس همین امر می باشد. اینکه نوشته‌ها و برگه‌های شما در یک صفحه به نام نقشه سایت با فرمت xml. قرار گیرد، باعث ایندکس شدن وبسایت خواهد شد.
ما به شما افزونه Google XML sitemap را پیشنهاد می‌کنیم.

۵- بکار بردن یک افزونه سئو و فعال‌سازی تگ “rel=”canonical

برای محتوای وبسایت خود حتما نیازمند یک افزونه حرفه‌ای برای سئو می باشید. جهت افزایش سئوی وردپرس ما افزونه Yoast SEO را پیشنهاد می کنیم. فقط فراموش نکنید تگ canonical را فعال نمایید.
این تگ به شما کمک می‌کند تا متوجه انتخاب آدرس‌های مشابه یا همان نامک‌های مشابه در وبسایت شوند. به عبارت دیگر در صورتی که دو نامک مشابه داشته باشید با عدد ۲ مشخص می‌کند تا بدانید به صورت تکراری استفاده کرده‌اید. این عملیات در Yoast SEO برایتان مشخص می‌شود.

۶- فعال کردن امکان nofollow برای لینک‌های بی‌ارزشفعال کردن امکان nofollow برای لینک‌های بی‌ارزش

زمانی که برای یک لینک حالت nofollow انتخاب می‌کنید یعنی آن لینک از سمت موتورهای جستجو نیاز به بررسی و پیروی ندارد. هنگامی که لینک خارجی در وبسایتتان بکار می برید می‌توانید از این ویژگی استفاده کنید.
برای افزایش سئوی وردپرس گوگل به شما پیشنهاد می‌دهد لینک‌های نامرتبط در مطالب وبسایت را حتما Nofollow کنید.

 

۷- ایندکس نشدن صفحات مشابه

در صورتی که شما دارای صفحاتی با آدرس، دسته و برچسب مشابه هستید و نمی‌خواهید خارج از این برنامه با آن کار کنید بهترین روش بکارگیری حالت Noindex است. یعنی به موتور جستجو باید بگویید
<meta name=’robots’ content=’noindex’ />.

۸- بکارگیری افزونه Chache برای افزایش سرعت

استفاده از افزونه Chache برای افزایش سرعت

استفاده از امکان cache برای هر وبسایتی ضروری است. استفاده از این نوع افزونه‌ها با دو نکته مفید همراه است. اولین نکته وبسایتتان پرسرعت می‌شود و نکته دوم سرعت بارگذاری وبسایت را از سمت سرور کاهش می‌دهد.

۹- استفاده از CDN برای افزایش کارایی سایت

استفاده از CDN برای افزایش کارایی سایت

استفاده از CDN برای وبسایت‌هایی که محتوای زیادی دارند امری ضروری است. CDN شبکه توزیع محتواست و در واقع چنین وبسایت‌هایی که محتوای زیادی دارند را با سرعت بالایی نمایش می‌دهد. برای این منظور پیشنهاد می‌کنم از Cloudflare یا MaxCDN استفاده کنید.

۱۰- استفاده از ضداسپم برای دیدگاه‌ها

اسپم‌ها بر روی سئوی سایت تاثیر منفی می‌گذارند و وبسایت را تخریب می کنند. به همین خاطر بهتر است از افزونه‌های ضد اسپم یا کدهای کپچا در وردپرس استفاده کنید.

۱۱- گرفتن امتیاز از sculptors

sculptors الگوریتمی است که در سال ۲۰۰۹ توسط گوگل معرفی شد که این الگوریتم رنک صفحات را بین تگ‌های nofollow بررسی می‌کند.

۱۲- لینک کردن نوشته‌های جدید به نوشته‌های قدیمی

لینک‌های داخلی تاثیر بسزایی بر روی افزایش سئوی وردپرس دارند. البته نه به این صورت که به هر شکلی استفاده شوند، بلکه باید درست و به جا مورد استفاده قرار بگیرند. پس با دقت به محتوای خود بنگرید و هر چیزی که به مطالب قبلی وبسایت مربوط می‌شود را لینک دهید.

۱۳- لینک دادن به بعضی از مطالب مهم

یقینا در وبسایت شما هم مطالبی وجود دارند که از بقیه دارای اهمیت بیشتری هستند. پس باید بیش از بقیه مطالب به آن‌ها لینک داده شود. برای اینکه بتوانید این مورد را به صورت خودکار مدیریت کنید می‌توان از افزونه‌ SEO Post Content Links استفاده کرد.

۱۴- بهینه‌سازی تصاویر در وبسایت

بهینه‌سازی تصاویر در وبسایت

فشرده سازی و تغییر در اندازه تصاویر موجب بارگذاری سریع صفحات وبسایت می‌شود و در نتیجه به افزایش سئوی وردپرس کمک شایانی می‌کند. برای اینکه بتوانید این عملیات را امکان‌پذیر سازید باید از افزونه‌هایی که در این حوزه فعالیت می‌کنند استفاده کنید. یکی از این افزونه‌ها Smush.it است. این افزونه به صورت خودکار حجم تصاویر را کاهش می‌دهد.
همچنین در نظر گرفتن کلمه کلیدی به عنوان متن جایگزین برای تصاویر نوعی بهینه‌سازی به حساب می‌آید، پس از آن غافل نشوید.

۱۵- بررسی واکنش‌گرایی وبسایت

امروزه اکثر قالب‌هایی که طراحی می‌شوند به صورت واکنش‌گرا هستند. گوگل به واکنش گرا بودن سایت اهمیت می‌دهد و برای آن امتیاز در نظر می‌گیرد پس چنانچه از قالب‌های قدیمی استفاده می‌کنید یا قالبی را طراحی کرده اما واکنش‌گرا نیست، فورا اقدام به تعویض آن نمایید.

نتیجه گیری

پس این نکته را در نظر بگیرید که همه چیز طراحی و افزودن امکانات به وبسایت نیست! باید تکنیک‌هایی را برای کسب امتیاز و جذب کاربر استفاده کنید و تا موفقیت وبسایتتان دست از تلاش نکشید. در نگاه اول عملیات بهینه‌سازی و افزایش سئوی وردپرس سخت به نظر می‌آید اما اگر کمی تلاش و دقت داشته باشید حتما به نتایج خوبی خواهید رسید و می‌توانید خود به تنهایی وبسایتتان را سئو کنید. لطفا همین امروز این کار را با همین ۱۵ روشی که به شما گفتیم آغاز کنید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *