حفظ و جذب مشتری در وردپرس

با سلام به همراهان همیشگی وی پی نگار. در این مطلب با آموزش روش های حفظ و جذب مشتری در وردپرس با شما هستیم. همانطور که می دانید وردپرس یک سیستم مدیریت بر پایه ی محتوا می باشد که تعداد زیادی از صاحبان تجارت آن را بکار می برند چون با استفاده از آن میتوان به حفظ و جذب مشتری در وردپرس برای فروشگاه اینترنتی اقدام کرد. سیستم وردپرس دارای پتانسیل بالایی برای اضافه کردن موثر، بهبود روابط مشتریان و افزایش بازاریابی می باشد. به همین دلیل  تعداد زیادی از صاحبان وبسایت ها امروزه همه ی امکانات آن را بکار می برند.

راه های حفظ و جذب مشتری در وردپرس

با استفاده از وردپرس میتوانید بدون داشتن دانش برنامه نویسی، بهترین وبسایت را ایجاد کنید و بالاخره تجارت الکترونیک خود را در حد کوچک شروع کنید. ما در این مطلب قصد داریم تعدادی از روش های رسیدن به موفقیت در تجارت الکترونیک با وردپرس و جذب مشتری را توضیح دهیم.

وردپرس بیشتر از یک وبسایت می باشد

پیش از اینکه وارد بحث اصلی شویم بهتر است در مورد پلتفرم وردپرس اطلاعات بیشتری داشته باشیم. شما به عنوان یک صاحب تجارت باید همه ی جوانب را در نظر بگیرید. در نظر داشته باشید که برای حفظ و جذب مشتری در وردپرس دقیقا چه امکاناتی لازم دارید. اینکه به چه روشی میتوانید فروشگاه محصول و خدمات خود را با همه ی امکانات لازم ایجاد کنید. این امکانات به صورت رایگان در وردپرس وجود دارد.

انتخاب قالب منحصر به فرد و مناسب

معمول ترین اشتباهی که اکثر افراد انجام می دهند طراحی وبسایتی میباشد که مورد علاقه و نظر خودشان می باشد.  تصاویری استفاده می کنند که دوست دارند و به نحوی کار میکنند که مثل اینکه در حال کار بر روی یک وبسایت تستی می باشند.

به یاد داشته باشید هدف شما باید جذب و حفظ مشتری در وردپرس باشد. پس طوری قالب طراحی یا انتخاب کنید که کاربر پسند باشد و سطح دسترسی آن مناسب باشد. به گونه ای کار کنید که مشتری شما را به عنوان اولین وبسایت قابل قبول انتخاب کند. این به این مفهوم است که وبسایت شما فقط به پشتیبانی و تعامل با مشتری نیاز ندارد بلکه ظاهر و دسترسی ها هم بسیار مهم می باشد.

آموزش جذب مشتری با استفاده از امکانات خاص فروش

بعد از اینکه مرحله ی انتخاب قالب را گذراندید نوبت به امکانات مورد نیاز در سایت میرسد. اینکه در صفحه ی اصلی باید چه چیز هایی به کار برده شود و موجود باشد بسیار مهم است. بکار بردن جستجوی سریع برای هر تجارتی لازم است بنابراین هیچ وقت آن را فراموش نکنید.
یعنی شما باید به دنبال امکاناتی باشید که با استفاده از آنها و جذب و حفظ مشتری در وردپرس با سایر فروشگاه های اینترنتی در رقابت به موفقیت دست یابید.

تصور کنیم وبسایت شما باید مثل یک بروشور تبلیغاتی کار کند. بنابراین هر قسمت آن باید دارای هدفی باشد. با هدف تعیین شده میتوان مخاطبان خود را حفظ کرد و تعداد زیادی مخاطب را جذب کرد.
تصور کنید وبسایت شما در مورد ورزش باشد. باید طوری برنامه ریزی کنید که هر صفحه ای ایجاد میکنید از هدف اصلی دور نشود و همچنین موفقیتی را که می خواهید به دست آورید. صفحاتی که در وردپرس باید به آنها اهمیت دهید عبارت است از :

صفحه ی اصلی: همانطور که می دانید صفحه ی اصلی هدف را مشخص میکند و مزایای اصلی را برای حفظ و جذب مشتری در وردپرس به همراه دارد.

در باره ی ما: این برگه اهمیت زیادی دارد. به نحوی که برای صفحه ی فرود آن را بکار می برند. شما باید در آن توضیحاتی در مورد شرکت و فعالیت های خود بدهید.

بلاگ: هر سایتی که داشته باشید نیاز به بلاگی دارید که در آن تولید محتوا انجام دهید. همیشه به یاد داشته باشید این محتواست که میتواند باعث  موفقیت شما شود.

صفحه ی فرود: حتما باید صفحه ای را به عنوان صفحه ی فرود یا همان landing page داشته باشید. معمولا صفحه ی در باره ی ما در صورتی که کامل باشد گزینه ی خوبی می باشد.

ایمیل مارکتینگ

در اکثر مواقع این قسمت یعنی بازاریابی ایمیلی نادیده گرفته میشود در حالی که اهمیت آن خیلی زیاد می باشد و یک عامل مهم در حفظ و جذب مشتری در وردپرس نیز شمرده می شود. ایمیل مارکتینگ مسیری را برای جذب کاربر و مشتری و دریافت اطلاعات آنها برای شما ایجاد میکند. در صورتی که موافق باشید به بررسی آماری از تاثیر ایمیل مارکتینگ می پردازیم:

  • ۶۰ درصد از افرادی که ایمیل ها را می گیرند به صورت همیشگی محصولات و خدمات را می بینند.
  • ۴۳ درصد از تجارت ها شامل تیمی ۲ الی ۳ نفره برای بازاریابی ایمیلی می باشند.
  • ۷۴ درصد از افرادی که ایمیل ها را دریافت میکنند به شما اعتماد دارند.

در سال ۲۰۱۵، ۵۹ درصد از بودجه کارفرمایان صرف همین کار شده است.

چرا باید محتوا ی با ارزش تولید کنیم؟

موضوعی که همیشه به آن پرداخته میشود و دارای اهمیت زیادی می باشد بازاریابی محتوا می باشد. تولید محتوای با ارزش عاملی است که به کمک آن میتوانید یک وبسایت قدرتمند ایجاد کرده و حفظ و جذب مشتری در وردپرس را با این کار تضمین کنید.

 

    دیدگاه خود را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *