Prepare a list of goals Czech online store

در صورتی که شما یک صاحب یک فروشگاه اینترنتی کسب و کار اینترنتی می باشید، یکی از مهمترین کارها تهیه چک لیستی از اهداف یک ساله می باشد. همان طور که می دانید باید در مورد نکاتی که در تجارت خود لازم دارید و برای یک سال شماست، برنامه ای تهیه کنید و به طور کلی چک لیستی از اهداف فروشگاه اینترنتی داشته باشید. در این مطلب ما به شما ۸ مورد را پیشنهاد میکنیم که بهتر است در لیست خود بکار ببرید.

چک لیستی از اهداف فروشگاه اینترنتی

۱- سئو

راه های متفاوتی برای بهبود رنک در موتور های جستجو موجود است. این رتبه می تواند با کمک ssl و پر کردن توضیحات متا در برگه ها و نوشته ها و همچنین صفحه ی محصولات حاصل شود.
برای این منظور در وردپرس میتوانید افزونه های رایگانی مثل yoast seo را بکار ببرید. مطمئنا میدانید که این افزونه بسیار قوی است و می تواند به صفحات وبسایت شما در بهینه سازی کمک زیادی کند.

۲- بلاگ فروشگاه

ایجاد یک بلاگ پر محتوا و عالی می تواند به مقدار زیادی بر ارزش کار شما بیافزاید. با ایجاد بلاگ ضمن اینکه به بهینه سازی وبسایت خود کمک میکنید، محتوای مفیدی را هم در اختیار مشتریان و کاربران خود قرار میدهید. فراموش نکنید که همیشه عناوینی خوب و موضوعات جالب انتخاب کنید تا بتوانید مطالب خوبی داشته باشید.

۳- محصولات مجازی

مدیریت محصولات مجازی ساده تر می باشد و نیازی به مسائل حمل و نقل و هزینه های اضافی ندارند و بر خلاف محصولات فیزیکی هستند پس حتما این مورد را به عنوان چک لیستی از اهداف فروشگاه اینترنتی در نظر بگیرید و برای سادگی کار خودآن را بکار ببرید.

۴- بازار یابی ایمیلی

ایمیل هنوز نقش پر رنگی در کانال های بازاریابی اینترنتی دارد. شما با تشویق مشتریان به سمت عضویت در خبرنامه میتوانید اطلاعات مفیدی از محصولات به آن ها بدهید و آنها را به سمت سایت خود جذب کنید.

۵- شبکه های اجتماعی

بکار بردن شبکه های اجتماعی موضوع مهمی به شمار می رود و بسیار مهم است. امروزه کاربران، بیشتر زمان خود را در این شبکه ها می گذرانند پس شما هم با اشتراک گذاری محصولات و محتوای خود آنها را جذب کنید.

۶- توضیحات محصول

برای محصولات خود توضیحات کاملی بنویسید، محصولات مرتبط با آنها را معرفی کنید، فایل های راهنما برای آنها در نظر بگیرید و طوری رفتار کنید که مشتری به شما اعتماد کند و رضایت او جلب شود.

۷- سرویس های مشتری

صد در صد سرویس های پشتیبانی و پرسش و پاسخ برای مشتریان ایجاد کنید. با این کار رضایت آنها را به دست خواهید آورد و به آنها را مطمئن کنید که همیشه پاسخگوی نیازهای آنها هستید.

۸- شماره تماس

برخی مواقع مشکلاتی پیش می آیند که باید به سرعت حل شوند و برای تسریع آن می توان پشتیبانی تلفنی را به جای ایمیل بکار برد. حتما شماره تماس در سایت خود قرار دهید تا بتوانید تعدادی مشکلات را اینگونه از بین ببرید.

با اضافه کردن این ۸ مورد به چک لیستی از اهداف فروشگاه اینترنتی میتوانید موفقیت خود را تضمین کنید و مشتریان بیشتری نیز به سمت فروشگاه خود جذب کنید.

امیدوارم این مطلب  برایتان مفید بوده باشد.

    دیدگاه خود را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *