انتقال صفحات مربوط به پیوست‌ به سایر صفحات در وردپرس

با سلام به همراهان همیشگی وی پی نگار. در این مطلب می خواهیم در مورد نحوه‌ی انتقال صفحات مربوط به پیوست‌ به بقیه صفحات در وردپرس مطالبی را به شما دوستان وردپرسی آموزش دهیم. یکی از صفحاتی که در وردپرس به عنوان یک صفحه مجزا ایجاد می‌شود، صفحات مربوط به فایل‌های آپلود شده می باشد. این صفحات شامل اطلاعات مفیدی نمی باشند و تنها فایل موجود مثل تصویر آپلود شده را نمایش می‌دهد. اینگونه صفحات برای کاربران شما مفید نمی باشند و احتمال دارد نیاز به ریدایرکت کردن و انتقال این صفحات داشته باشید. 

انتقال صفحات پیوست در وردپرس

زمان لینک دادن به تصاویر در محتوای سایت خود، گزینه‌ای به نام لینک‌دهی به صفحه مدیا وجود دارد که در صورت انتخاب آن با کلیک کاربر به صفحه مربوط به پیوست‌های شما منتقل می‌شود.

1

در اغلب مواقع کاربران، وردپرس این گزینه را انتخاب می‌کنند ولی این گزینه، انتخاب خوبی نمی باشد و باید گزینه‌های دیگر را به کار ببرید. اما این دلیل اصلی انتقال صفحات پیوست در وردپرس به صفحه دیگر سایت نمی باشد. در ادامه به بررسی تعدادی از دلایل اصلی می پردازیم.

اولین کار می‌خواهیم با مثالی این مسئله را از نظر سئو بررسی نماییم که دقیقا متوجه مشکلات آن شوید. تصور کنید می‌خواهید در سایت وردپرسی خود یک پست ایجاد نمایید که در آن سه تصویر بکار برده شده است. وردپرس به صورت خودکار برای این پست شما چهار لینک ایجاد می‌کند که اولین لینک آن مربوط به لینک اصلی مطلب شما می باشد. سه لینک دیگر در مورد لینک‌هایی هستند که وردپرس به تصاویر شما می‌دهد و در پایان یک پست شما دارای ۴ لینک اصلی خواهد بود که مشکلات سئوی آن عبارتند از:

  • احتمالا گوگل بخواهد به افزایش ترافیک آن مطلب کمک کند که در صورت لینک‌دهی به آن صفحات، ترافیک مطلب اصلی شما کاهش پیدا می‌کند؛ از طرفی احتمال دارد با لینک‌دهی به صفحات ۴۰۴ برای سئوی سایت شما مشکلاتی را به دنبال داشته باشد.
  • لینک‌های ارائه شده به آن از نظر کاربران می‌تواند یک لینک مستقل در سایت شما به نظر برسد که در اینصورت احتمال دارد بازخورد منفی از سمت کاربران دریافت نمایید.
  • در صورتی که تصاویر در سایت‌مپ خود بکار برده باشید، گوگل تصاویر سایت شما را هم مورد ایندکس قرار می‌دهد که در اینصورت احتمال دارد به عنوان یک محتوای تکراری شناخته شوید.

همینطور تعدادی از سایت‌ها دارای مطالبی با رمز عبور می باشند که تنها دسترسی افراد خاصی به آنها مجاز می باشد؛ تعدادی از این کاربران اقدام به اشتراک‌گذاری چنین مطالبی در شبکه‌های اجتماعی می‌کنند که لینک پیوست فایل‌ها نیز در آن اشتراک‌گذاری دیده می‌شود. با این‌کار کاربران به سادگی می‌توانند به محتوای مطلب شما بدون نیاز به رمز عبور دست پیدا کنند که در اینصورت قسمتی از محتوای شما در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.

نحوه انتقال صفحات پیوست در وردپرس 

در این مرحله به بررسی ۴ روش جهت انتقال صفحات پیوست در وردپرس خواهیم پرداخت که با بکار بردن آن به سادگی می‌توانید صفحات پیوست خود را به صفحه‌ای دیگر لینک نمایید.

بکار بردن تنظیمات حرفه‌ای افزونه Yoast SEO plugin

در صورتی که از جمله کاربرانی می باشید که این افزونه را بکار می برند، خوشبختانه این افزونه چنین امکانی را برای شما ایجاد کرده است. برای اینکار وارد قسمت سئو> پیشرفته> پیوند‌های یکتا شوید و بعد گزینه تغییر مسیر نشانی فایل ضمیمه به نشانی نوشته والد را فعال نمایید.

افزونه Yoast SEO plugin

بکار بردن افزونه‌های انتقال صفحات پیوست

کاربران زیادی هستند که سایر افزونه‌های سئو را بکار می برند که یکی از برترین‌های آنها All in one pack seo می باشد که مخاطبان زیادی هم دارد. این افزونه هم در قسمت تنظیمات اصلی> Redirect Attachments to Post Parent چنین قابلیتی را دارا می باشد که می‌توانید آن را فعال نمایید.

استفاده از افزونه

همینطور در صورتی که افزونه‌های سئو را بکار نمیبرید، می‌توانید از افزونه Attachment Pages Redirect برای انتقال چنین صفحاتی به صفحات دیگر استفاده کنید.

بکار بردن کد برای انتقال صفحات پیوست

در صورتی که افزونه‌های سئو یا افزونه‌های مرتبط با این موضوع را بکار نمیبرید، می‌توانید با بکار بردن کد و توابع وردپرس چنین کاری را انجام دهید. جهت انتقال صفحات پیوست در وردپرس باید کد زیر را به کدهای قالب سایت وردپرسی خود بیافزایید:

با بکار بردن کد بالا صفحات جانبی مربوط به پیوست‌های وردپرس سایت شما به پست اصلی انتقال داده خواهند شد؛ پست اصلی همان مطلبی است که تصاویر شما در آن مورد استفاده قرار گرفته‌ است.

غیرفعال‌سازی کامل صفحه پیوست در وردپرس

یکی دیگر از روش هایی که کاربران می‌توانند اقدام به انجام آن کنند، غیرفعال کردن چنین صفحاتی به صورت کامل می باشد. با این‌کار دیگر چنین صفحاتی در دسترس نخواند بود و تصاویر مورد استفاده در مطالب سایت شما نیز به آنها انتقال داده نمی‌شوند.

با بکار بردن کد بالا می توانید صفحات پیوست در وردپرس را منتقل نمایید. با این‌کار صفحات پیوست شما ۴۰۴ نمایش داده می‌شود که به سادگی با بکار بردن افزونه‌های موجود می‌توانید آنها را به صفحه اصلی سایت انتقال دهید. در نظر داشته باشید که بعد از سئو کردن کد بالا، باید از طریق قسمت تنظیمات> پیوندهای یکتا یکبار بر روی ذخیره کلیک نمایید تا تنظیمات یکبار دیگر ذخیره‌سازی شوند.

همینطور در صورتی که شما مدیر یک سایت گالری تصاویر می باشید و این امکان احتمال دارد کارایی مفیدی برای شما داشته باشد، بجای حذف آن می‌توانید آدرس آن را مرتب نمایید. برای این‌کار باید کد زیر را در قسمت توابع قالب یا همان Function.php قرار دهید تا از عملکرد آن استفاده کنید:

با بکار بردن کد بالا، در صورت قرار دادن تصویر در محتوای متنی خود، لینک تصاویر دیگر به صورت ارجاعی به صفحه پیوست آن تصویر منتقل نمی‌شود و تصویر شما تا هنگام لینک ندادن، بدون لینک خواهد ماند.

در کل می توان گفت که یکی از قسمت هایی که به صورت پیشفرض در وردپرس وجود دارد، اختصاص یک صفحه خاص به تصاویر یا فایل‌های آپلود شده در وردپرس است. این امکان برای سایت‌های عکاسی و گالری تصاویر مفید می باشد ولی برای یک سایت معمولی و استاندارد مناسب نمی باشد.

امیدوارم این مطلب برایتان مفید بوده باشد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *