با سلام به همراهان همیشگی وی پی نگار. در این مطلب می خواهیم افزونه ای را به شما دوستان معرفی کنیم که به شما کمک می کند تا بتوانید کاربران را بر اساس کشور در وردپرس به صفحات خاص انتقال دهید. در سایت‌های مختلف، کاربران دارای اصلی ترین نقش می باشند و برای افزایش رتبه یک سایت نیازمند افزایش ترافیک و تعداد کاربران سایت هستید. در تعدادی از سایت‌ها مدیران سایت به دلایل متفاوتی مثل، چند زبانه بودن یک سایت، نیازمند انتقال کاربران بر اساس IP و کشور کاربران هستند.

انتقال کاربران بر اساس کشور در وردپرس

افزونه ای که در این مطلب به شما معرفی می کنیم، به شما کمک می کند که به کاربران خود اجازه انتقال کاربران بر اساس کشور در وردپرس از صفحات یا برگه‌های خاص به یک URL دیگر را بدهید. برای آموزش این افزونه در ادامه با ما همراه باشید.

افزونه Country IP Specific Redirections

تعدادی از امکانات افزونه

  • امکان انتقال همه‌ی صفحات سایت برای کاربران یک کشور خاص به صفحه دیگر
  • امکان انتقال یک مطلب یا برگه خاص برای کاربران یک کشور به صفحه دیگر
  • امکان بلاک کردن آی‌پی مربوط به یک کشور
  • اضافه کردن قوانین ریدایرکت به هر قسمتی که می خواهید مثل همه برگه‌ها، نوشته‌ها، دسته‌بندی‌ها و…
  • دارای کنترل پنل مدیریت ساده
  • و…

نصب و راه‌اندازی افزونه

اولین کار برای استفاده از این افزونه این است که آن را از انتهای این مطلب دانلود کنید و بعد اقدام به نصب و فعال ‌سازی افزونه در سایت وردپرسی خود نمایید. بعد از نصب، قسمتی به نام Country IP Specific Redirections  نمایش داده می شود که تنظیمات افزونه از این طریق در دسترس شما قرار می‌گیرد. با ورود به این قسمتها می‌توانید کاربران خود را بر اساس کشور آنها به صفحه‌ای خاص منتقل کنید.

Country IP Specific Redirections: در این قسمت می‌توانید کاربران خود را از یک صفحه خاص یا همه بخش‌های سایت، به یک برگه یا آدرس خاص منتقل کنید.
Add New Redirect Rule: در این قسمت می‌توانید یک انتقال برای افزونه تعریف نمایید.

افزونه Country IP Specific Redirections

Country: در این قسمت، کشور کاربران مورد نظر خود را که قصد انتقال آنها را دارید، مشخص نمایید.
For This Category: در صورتی که قصد دارید کاربران مورد نظر خود را از یک دسته ‌بندی خاص، به صفحه دیگری منتقل کنید، از این بخش دسته مورد نظر خود را انتخاب کنید.
OR For This POST/PAGEدر صورتی که قصد دارید کاربران مورد نظر خود را از یک صفحه یا مطلب خاص به صفحه دیگری منتقل کنید، در این بخش عنوان مطلب مورد نظر خود را انتخاب کنید.
Target URL: در این قسمت آدرس صفحه‌ای که می‌خواهید کاربران خود را به آن منتقل کنید را وارد نمایید. دقت کنید که برای عملکرد صحیح افزونه، آدرس خود را به همراه http وارد نمایید.
Current Rules: در این قسمت انتقال‌های صورت گرفته را می توانید ببینید، که می‌توانید آنها را ویرایش کنید.

Country Redirections LOG

در این قسمت می‌توانید تاریخچه مربوط به انتقال‌های کاربران مختلف را ببینید.

دلیل استفاده از این افزونه را می توان به این صورت بیان کرد که انتقال کاربران بر اساس کشور در وردپرس، یکی از مواردی است که در سایت‌های مختف کاربرد زیادی دارد. مثلا در سایت‌های چند زبانه می‌توان کاربران مختلف را بر اساس کشور و زبان آنها به قسمت خاصی از سایت منتقل کرد. شما فرض کنید تعدادی از کاربرانتان انگلیسی زبان هستند و نیازی به مشاهده وبسایت فارسی ندارند! پس باید از همان ابتدا آن‌ها را به بخش انگلیسی منتقل نمایید. پس می توانید برای این کار از افزونه ای که در این مطلب به شما معرفی شد استفاده کنید.

امیدوارم این  مطلب برایتان مفید بوده باشد.

 

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *