بررسی بازار محصولات و رقابت توسعه‌دهندگان در وردپرس

با سلام به همراهان همیشگی وی پی نگار. در این مطلب می خواهیم در مورد مقایسه‌ی بازار محصولات و رقابت توسعه‌دهندگان در وردپرس با شما دوستان صحبت کنیم. ایجاد بستر کسب‌وکار اینترنتی امروزه فقط با راه‌اندازی وبسایت ممکن می باشد. همانطور که  می دانید راه‌اندازی یک سایت به صورت اختصاصی به زمان و هزینه زیادی نیاز دارد، که سیستم‌ مدیریت محتوای وردپرس این کار را ساده کرده است. با بکار بردن CMS وردپرس شما می توانید انواع وبسایت را در کمترین زمان و بدون هیچ‌گونه هزینه ای راه‌اندازی نمایید.
راه‌اندازی یک کسب‌وکار اینترنتی بر بستر وردپرس از چیزی که مورد استفاده کاربران قرار می‌گیرد، فراتر و گسترد‌ه‌تر می باشد. امروزه کاربران وردپرسی باید اعمالی متفاوت و فراتر از آن چیزی که در گذشته با استفاده از این سیستم مدیریت محتوا انجام می‌دادند، انجام دهند و این خود یعنی رقابت توسعه‌دهندگان در وردپرس.

رقابت توسعه‌دهندگان در وردپرس

در این مطلب می خواهیم در مورد این موضوع صحبت کنیم و مقاله‌ای از  Scott Bolinger که بنیان‌گذار Holler Box را خدمت شما دوستان وردپرسی درباره بازار محصولات و رقابت توسعه‌دهندگان در وردپرس ارائه کنیم.

شرایط اقتصاد وردپرس کاملا در حال تغییر می باشد و با بهبود این شرایط، در صورتی که شما هم مدیر یک کسب‌‌و‌کار راه‌اندازی شده با وردپرس هستید، باید خودتان را با این تغییرات کاملا وفق دهید. بازار اقتصادی کسب‌وکارهای وردپرسی در حال پیشرفت می باشند و این اتفاق به آرامی در حال شکل‌گیری می باشد؛ البته این مورد چیزی نیست که از انتظار و آگاهی کاربران به دور باشد. اغلب این تغییرات و شکل‌گیری‌ها از طرف سازمان‌های مختلف در حال شکل‌گیری می باشد، ولی در این مطلب می خواهیم درمورد نقش محصولات در این زمینه گفتگو کنیم.

در یکی از مقالاتی که به وسیله‌ی هکرهای هندی در مورد فروشگاه MH Themes ارائه شده است، در مورد بیمه این شرکت سخنانی به میان آورده شد. در این مقاله از درآمد ماهانه ۳۰,۰۰۰ دلاری تا تغییراتی که آنها از سال ۲۰۱۳ تاکنون متوجه شدند نکاتی بیان شده است که در این مقاله به بررسی آنها می‌پردازیم.

نویسنده این مقاله (Michael Hebenstreit) می‌گوید:

“در سال ۲۰۱۳ راه‌اندازی یک فروشگاه قالب و معرفی آن به تمامی کاربران دنیا کاری بسیار ساده‌تر نسبت به فضای امروزی بود؛ اما امروزه راه‌اندازی فروشگاه‌های قالب بسیار گسترده‌تر، پیچیده‌تر و سخت‌تر شده است. به طوری که راه‌اندازی چنین فروشگاهی بدون سرمایه کلان، زمان زیاد و بکارگیری روش‌های بازاریابی حرفه‌ای برای داشتن یک جامعه مصرف‌کننده امری بسیار مشکل است. “

با این سخنان می‌توان فهمید که فضای چنین کسب‌وکاری در دنیا اشباع شده‌ است و امروزه به سختی می‌توان چنین فروشگاه‌هایی را راه‌اندازی نمود. در سال‌های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۰ فضای رقابتی محصولات و رقابت توسعه‌دهندگان در وردپرس کمتر بود و به سادگی می‌توانستید با ارائه قالب وردپرس و افزونه‌های متفاوت کسب درآمد کنید؛ ولی دقیقا در همین سال‌ها که شروع فاز اولیه رقابت وردپرس بود، کسب درآمد از این روش‌ها نیز با مشکلات رقابت سنگین رو به رو شد.

در آن زمان بکارگیری ایده‌های متفاوت برای طراحی یک پلاگین کاری ساده بود؛ مثلا آن موقع افزونه‌های فروشگاهی زیادی وجود نداشتند و به سادگی می‌توانستید یک افزونه حرفه‌ای را ارائه نمایید. ووکامرس دقیقا همان افزونه حرفه‌ای بود که بعدها توسط تیمی حرفه‌ای ارائه شد.

وضعیت امروز محصولات وردپرسی

فضای امروزه محصولات وردپرسی به نحوی می باشد که برای اغلب ایده‌هایی که احتمال دارد به ذهن ما خطور کند، یک رقیب قدرتمند به همراه چندین افزونه نوپا در آن زمینه وجود دارد. بنابراین نمی‌توان رقابت توسعه‌دهندگان در وردپرس را کاری ساده در نظر گرفت و به سادگی از آن عبور کرد.

امروزه توسعه‌دهندگان زیادی هستند که از طریق موفقیت در بازار رقابتی افزونه‌هایشان توانسته‌اند افراد زیادی را با درآمدهای چند میلیون دلاری بکار بگیرند. از این توسعه‌دهندگان می‌توان به شرکت‌هایی مثل iThemes،Yoast, Gravity Forms،Awesome Motive،WooCommerceو… اشاره کرد.

برای پلاگین‌های پرطرفدار که طرفداران زیادی هم در مخزن وردپرس دارند، آموزش‌ها، خدمات، توسعه‌دهندگان محصولات فرعی و مکمل، دانلودهای زیاد و… موجود است. این موارد باعث می‌شوند تا تیم توسعه‌دهنده اصلی با تلاش فراوان در توسعه آن اقدام کند و حتی تعدادی از آنها در چالش رسیدن به بخشی از سهم بازار می باشند.

محصول شما یک کالا است

از جمله مواردی که کاربران زیادی را تشویق به راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی می‌کند و رقابت توسعه‌دهندگان در وردپرس را افزایش داده، محصولاتی می باشند که به صورت مجازی ارائه می‌شوند و در واقع کالای فیزیک نیستند. Alex Turnbull در یکی از مقالات خود به این موضوع که در صورتی که محصول شما یک کالا نیست، در طی سال‌های آینده به یک کالا تبدیل می‌شود، اشاره نمود.

یکی از مواردی که امروزه در حال رخ دادن می باشد، ساده‌تر شدن فروش آنلاین محصولات می باشد. را‌ه‌اندازی فروشگاه‌ها به صورت اینترنتی نسبت به راه‌اندازی فروشگاه حقیقی بسیار ساد‌ه‌تر و کم‌هزینه‌تر می باشد. چون مردم می‌توانند در کمترین زمان ممکن به محصولات موردنیاز خود دست یابند.

زمانی که شما یک محصول ارائه می‌دهید، این بدان معنی نمی باشد که رقیبی برای آن وجود ندارد، چون احتمال دارد در همان دسته محصولات دیگری موجود باشند که شما را مجبور به رقابت توسعه‌دهندگان در وردپرس کند. حتی در صورتی که محصول شما از نظر کیفیت بسیار عالی باشد، بازهم چندین رقیب برای شما وجود خواهد داشت.

البته به این معنی نمی باشد که محصول عالی شما مهم نباشد، کیفیت یک محصول بسیار مهم می باشد؛ ولی برای رقابت در بازار سنگین کافی نیست! الان در صورتی که محصول شما قدرت پایداری در بازار پر رقابت را نداشته باشد، چه اتفاقی برایتان خواهد افتاد؟

در میان رقابت توسعه‌دهندگان در وردپرس، در صورتی که قصد ارائه محصولی را داشته باشید، باید اول از کیفیت محصول خود اطمینان کافی داشته باشید. بعد از اطمینان از حرفه‌ای و قدرتمند بودن محصول خود باید با روش‌های بازاریابی متناسب با محصول خود آشنا شوید. در این بازار رقابتی احتمال دارد رقیبانی برای محصول شما در دسته‌های مشابه و تیم‌های توسعه‌دهنده وردپرس وجود داشته باشد! از جمله روش های مفید برای موفق شدن در این زمینه ارائه ایده‌ای مناسب برای محصولاتی می باشد که رقیبانی برای آن وجود داشته باشند. این ایده می‌تواند یک طرح تشویقی یا یک نقطه تمایز میان محصول شما و رقیبانتان باشد. پیشنهاد می‌کنم قبل از آنکه بخواهیم محصول خود را نهایی کنید به همه ی این موارد فکر کنید تا در آینده دچار آن مشکلات نشوید و به جای طعم شیرین موفقیت، طعم تلخ شکست را تجربه نکنید.

امیدوارم این مطلب برایتان مفید بوده باشد.

    دیدگاه خود را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *