تغییر اندازه نواحی مشخص شده در وردپرس

با سلام به دوستان وی پی نگار. در این مطلب میخواهیم با استفاده از یک افزونه سایز نواحی مشخص شده در وردپرس را تغییر دهیم. برخی مواقع پیش میاد که برای بهتر دیدن و یا اسکرین شات گرفتن برخی مطالب در یک سایت از بزرگنمایی مرورگرهایی مانند کروم استفاده میکنیم و البته باعث میشود بیشتر تنظیمات دیگر بهم بریزد و ظاهر خوبی نداشته باشد برای همین در وردپرس امکانی برای بزرگنمایی تصاویر و محتوا به شیوه ای کاملا منظم وجود دارد که ما در این مطلب به آن می پردازیم.

افزونه ی Zoom

تغییر اندازه نواحی مشخص شده

این افزونه امکان بزرگ و کوچک کردن تصاویر، محتوا و هر آنچه در صفحات وبسایت شما دیده میشود را دارد و مهمترین فایده ی آن این است که باعث از بین رفتن نظم صفحات نمیشود و به کاربر شما این امکان را می دهد که به سادگی با زدن کلید مثبت و منفی اندازه را تغییر دهد.

اولین کار برای استفاده از این افزونه این است که آن را نصب و فعال میکنیم. گزینه ای با عنوان zoom در منوی وردپرس ایجاد میشود که برخی گزینه ها را تعیین کرده است.

 

 

در قسمت اول همه ی موارد و تگ هایی را که میخواهید می توانید تیک بزنید، ما همه ی موارد را انتخاب کردیم. در قسمت سایز های زوم می توانید به هر اندازه که میخواهید کاربر امکان تغییر سایز داشته باشد را وارد نمایید. همینطور میتوانید انواع محتوایی که قرار است بزرگ و کوچک شوند را با تیک زدن مشخص کنید.
دکمه های نارنجی رنگ در قالب ایجاد خواهد شد. مشاهده می کنید که در سمت چپ دکمه های دیگری وجود دارد که در نسخه ی پرمیوم میتوان استفاده کرد. در آخر میتوانید ذخیره ی تغییرات را کلیک کنید.

حالا برای اجرای افزونه به بخش نمایش>> ابزارک ها بروید و ابزارک zoom را در هرجایی که می خواهید قرار دهید.

تغییر اندازه نواحی مشخص شده

در پایان میتوانید نتیجه ی عملکرد افزونه را ببینید.

تغییر اندازه نواحی مشخص شده

    دیدگاه خود را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *