با سلام به همراهان همیشگی وی پی نگار

همانگونه که اطلاع دارید، بیشتری از جستجو ها به کاربران تلفنهای همراه تعلق دارد و همچنان نیز در حال افزایش و رشد است، به خاطر اینکه تعداد کاربران موبایل زیاد است،باید راه حل جدید برای ارائه وبسایت و فروشگاه اینترنتی به صورت اپلیکشن باشیم.بعضا هزینه‌های طراحی اپلیکشن زیاد و غیر قابل پرداخت است؛ ولی افزونه‌های موجود که به صورت رایگان است، اما قابلیت‌های محدودتری دارند. برای مثال،برای فروشگاه آنلاین خود یک اپلیکشن ایجاد کرده و در اختیار کاربران خود قرار دهید تا با محصولات شما آشنا شوند.

ساخت اپلیکشن برای فروشگاه ووکامرس

نصب و راه‌اندازی افزونه

tm store

برای ساخت اپلیکشن در فروشگاه ووکامرس این افزونه زیر را دانلود کنید.بعد  به قسمت وردپرس مراجعه کرده، از منوی افزونه‌ها و زیر منوی افزودن، افزونه  را نصب و فعال‌سازی کنید.بعد از نصب و فعال سازی افزونه، منوی جدیدی به عنوان TM Store به پنل مدیریتی وردپرس شما اضافه خواهد شد.
پس از کلیک روی منو،  صفحه‌ای مشابه تصویر زیر را مشاهده میکنید.

tm

سپس صفحه ای که شامل ۵ فیلد زیر است که  ارتباطی بین افزونه و ووکامرس برقرار کنید:

 1. Username: نام کاربری دلخواه خود را وارد کنید.
 2. Email: آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
 3. Website Url: آدرس وبسایت خود را وارد کنید.
 4. Woocommerce API Consumer Key: وارد کردن کلید مصرف‌کننده.
 5. Woocommerce API Consumer Secret: وارد کردن رمز مصرف‌کننده.

نکته:  مراحل زیر برای دریافت کدهای مربوط به کلید مصرف‌کننده و رمز مصرف‌کننده است:

به منوی ووکامرس و سربرگ API مراجعه کنید. در صفحه باز شده و در قسمت پیکربندی، گزینه Enable the REST API  را در حالت فعال قرار دهید و روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید. سپس از قسمت  Keys / Apps روی دکمه افزودن کلید، کلیک کنید. با صفحه‌ای مشابه تصویر زیر روبه رو میشوید.

20

با توجه به توضیحات پایین، برای ساخت اپلیکشن برای فروشگاه ووکامرس یک کلید برای برقراری ارتباط بین افزونه TM Store و فروشگاه ایجاد کنید.

 • یک نام دلخواه برای شناسایی کلید در فیلد توضیحات،درج کنید.
 • فیلد کاربر حاوی نام کاربری سازنده کلید است.
 • از قسمت دسترسی‌ها گزینه خواندن/نوشتن را انتخاب کنید تا بتوانید اپلیکشن برای فروشگاه ووکامرس را ایجاد کنید
 • روی دکمه ساخت کلید API کلیک کنید.

پس از ساخت کلید، جزئیات آن را مشاهده میکنید.

fvfv

کد کلید مصرف‌کننده و رمز مصرف‌کننده را کپی کرده و به صفحه پیکربندی افزونه TM Store  سپس آن‌ها را به ترتیب در فیلدهای Woocommerce API Consumer Key و Woocommerce API Consumer Secret قرار دهید.

2020

روی دکمه SUBMIT کلیک کنید.
بعد دمویی از فروشگاه آنلاین شما تهیه و برای شما ارسال خواهد شد. پس از ارسال اطلاعات روی دکمه GET MOBILE APP کلیک کنید.

02

با کلیک روی دکمه، به وبسایت TM Store میروید. در صفحه باز شده ایمیل و رمز عبور خود را وارد کنید و یک حساب کاربری ایجاد کنید. سپس به قسمت تنظیمات میروید که برای سنجش اعتبار باید روی دکمه آبی رنگ پایین صفحه به نام validate keys کلیک کنید. پس از اعتبار سنجی کلیدهای ووکامرس، روی دکمه next کلیک کنید. در صفحه بعدی می‌توانید تنظیمات ظاهری اپلیکشن مثل رنگ قالب اپلیکشن، رنگ نوار وضعیت، رنگ فونت و… را اعمال کنید.

0

 

j

نکته: با کلیک روی بخش Unique Code به بخش پرداخت میروید، که قابلیت‌های بیشتری از جمله امکان دسترسی به پنل مدیریتی و مشاهده آمار و ارقام اپلیکشن در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

نتیجه گیری

اکثرا  کاربرانی که  تلفن همراه برای مشاهده وبسایت و فروشگاه‌های اینترنتی را به کار میبرند روبه افزایش هستند. با توجه به درصد قابل توجه کاربران تلفن همراه، باید یک سری اپلیکشن‌هایی برای وبسایت خود باشیم تا این کاربران را از دست ندهیم. ساخت اپلیکشن برای فروشگاه ووکامرس نیازمند  وقت و هزینه است؛ اما به کمک افزونه‌هایی که در این زمینه طراحی شده‌اند می‌توانید به صورت رایگان یک نسخه مخصوص موبایل از فروشگاه خود تهیه و در اختیار کاربران خود قرار دهید.

دانلود افزونه TM Store

  دیدگاه خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *